David Guetta

Üçüncü albümü Pop Life  olsun, efsaneleşmiş İbiza ‘Fuck Me I’m Famous’ partileri olsun hem DJ performans hemde prodüksiyon anlamında kendini fazlasıyla kanıtlayan David Guetta hem A.B.D hemde Avrupa sahnesinin en gözde isimlerinden.

Fransa’dan pop ve house dalgasını tüm dünyaya yayan Guetta, çalmaya onyedi yaşında Paris’de, Broad Club’da başladı. Doksanlı yıllar boyunca house, hip-hop, ve garage türevleriyle etkisi altına aldığı ‘Parisian’ dinleyicileri Le Centrale,Le Boy ve Folies Pigalle gibi Paris’in kalburüstü mekanlarında kendilerinden geçirdi.Birçok kişinin telaffuz etmeye çekindiği pop kültürünün sosyal bariyerleri kaldırdığına inanarak yolunu çizen Guetta kısa bir sure içinde Kate Moss, Penelope Kruz, P.Diddy gibi ünlülerin yanısıra her tabakadan insanları ağırladığı İbiza partilerinden sonra bu sahnenin en çok aranılan ismi haline geldi.

 ‘Just A Little More Love‘ ve ‘Guetta Blaster’ albümleriyle prodüksiyon yeteneği ile kendini kanıtladı. Londra House müzik ödülleri kapsamında yılın DJ’i ödülünü alırken Deep Dish, David Bowie, The Egg gibi isimlere yaptığı remiks çalışmaları listelerin üst basamaklarını zorlarken’ Fuck Me I’m Famous’  karma albümünü piyasaya sürdü. ‘Love Is Gone’, ‘Just A Little More Love’, ‘Baby When The Light’, ‘Can’t Get You Out Of My Head’ birbiri ardına patlarken, Japonya, A.B.D., Avustralya, Japonya, Güney Amerika’yı kapsayan turnesiyle dört kıtada Guetta rüzgarı estirdi.

U.S.A. Today gazetesi ismini,ünlü rock festivali Coachella, ismini, Red Hot Chilli Peppers, Arctic Monkeys, Rage Against The Machine gibi süperstarlarla beraber duyurdu.Guetta küresel bir fenomene dönüşürken ondört parçalık ‘Pop Life’ albümünü piyasaya çıkardı.

Pop kelimesi çoğumuza hoş gelmezken kaliteli üretimi ve su götürmez DJ yeteneği ile Guetta bu sahnenin tartışmasız en saygı duyulan ismidir.