Türkiye'nin bir numaralı elektronik dans ve alternatif müzik radyo istasyonu FG 93.7, 2005 yılının en son ve en büyük açıkhava müzik festivalini gerçekleştiriyor. Park Orman -Maslak'ta 9-10 Eylül 2005 tarihlerinde, toplam 10 canlı grup ve 60 DJ’e ev sahipliği yapacak ve aralıksız toplam 100 saat sürecek olan PEPSI ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL kapsamında günümüz dans müziğinin dünyadaki en önemli temsilcileri, canlı konserler ve DJ performansları yer alacak.

Geçtiğimiz sene 4 Haziran tarihinde Park Orman’da, 12.000 kişinin katılımı ile gerçekleşen Electronica Festival İstanbul’da 12 canlı grup ve 42 Dj, 4 sahnede 18 saat aralıksız performans göstermiş ve büyük bir ilgi görmüştü. Bu sene Pepsi sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivale rekor sayıda katılım bekleniyor.

Festival için sanatçılar tespit ederken üç önemli kriter gözönünde bulunduruldu. Birincisi, programda yer alacak canlı grup ve DJ’lerin şimdiye dek Türkiye’de performans vermemiş ancak yıllardır yoğun talep gören isimler olmasına dikkat edildi. İkincisi, daha önce ülkemizde performans vermiş ve müzikseverler tarafından büyük bir ilgi görmüş isimler seçildi. Son olarak, önümüzdeki yıllarda dünya müzik piyasasında başarı ve ümit vaadeden isimleri müzikseverlere sunmak amacına hizmet edildi. Electronica Festival Istanbul için, FG 93.7 DJ’leri haricinde 20 ayrı ülkeden, toplam 80’i aşkın yabancı sanatçı festivale davet edildi.

Festival, iki günde farklı müzikal türlerin yer alacağı toplam 8 farklı sahneden oluşacak. Sözkonusu sahnelerin tamamında bugüne dek Türkiye’de uygulanmamış nitelikte ses ve ışık sistemleri kullanılacak ve görsel prodüksiyonların tamamı yurtdışından gelen ekipler tarafından yapılacak.

Elektronik dans müziği başlığı altında bugüne dek yapılan en büyük Festival kabul edilen Pepsi Electronica Festival 2005, bu senede “yılın müzik olayı” olmaya aday...


  Pepsi Electronica
Festival Istanbul 2005
TV Spotu için tıklayın