Trentemöller live in concert

Anders Trentemoller çıkışını 1997'de DJ T.O.M. ile birlikte Trigbag adı altında gerçekleştirdiği Danimarka'nın ilk canlı house performanslarıyla yaptı.

Ülke çapında ve yurtdışında pek çok konser ve festivale katıldılar. Bunların arasında The Roskilde Festivali'nde üç başarılı performans sayılabilir. İlk Trigbag single'ı "Showtime", Alex Gopher, Laurent Garnier ve Ethienne de Crecy gibi uluslararası üne sahip DJ'ler tarafından sıkça çalındı.Trigbag, 2000'de tarihe karıştı ve Trentemoller, sahneye iki yıl ara verdi.

Naked Music şirketinden çıkan ‘The Trentemoller EP’den ‘Le Champagne’ ve ‘Work In Progress’ özellikle BBC Radio One’dan tanıdığımız Pete Tong, Danny Tenaglia, John Digweed ve Steve Bug tarafından sıkça çalındı.

Trentemoller 2004'de Danimarka DJ ödüllerinde "En iyi yeni çıkış" ödülünü aldıktan sonra ocak 2005'de Out Of Orbits den "Beta Boy"u çıkarttı.Şubat aynda ise Steve Bug, kendi plak şirketi Audiomatique'den Rykketid ve Prana'dan oluşan ‘Trentemoller EP’ ve "Physical Fraction"ı çıkarttı.Sahnenin iki ünlü dergisi Raveline ve Groovemagazine okuyucuları onu 2005’in en iyi çıkışı olarak oylarken, 2006 yılının ilk sayısında kapak yazısı olarak onurlandırıldı. Steve Bug’ın sahibi olduğu ünlü Poker Flat çıkışlı birbiri ardına gelen ‘Polar Shift’, ‘Sunstroke’ ve ‘Nam Nam’ ile 2005'de "Yılın prodüktörü" ödülünü aldı. Bu EP, dünya çapında pek çok DJ tarafından çalındı ve Alman Top 50 hitlist'e (Groovemagazine) direk altı numaradan Run Jeremy adıyla yaptığı bootleg- Aphex Twin uyarlaması-Window Licker ile birlikte girdi.

Müziğindeki etki, büyük ölçüde, geniş ve echo'lu bölümlerin içine oluşturduğu keskin seslerde gizlidir.Dolambaçlı altyapıları, beklenmedik keskin dönüş ve kıvrımlar, kulak gıdıklayan IDM dokunuşları ve glitch sesleri ile bambaşka bir kulvarda ilerlemeye başlayan Trantemoller remix çalışmaları içinde hatrı sayılır talepler almaya başladı. ‘Röyksopp - What Else Is There’, ‘Martinez – Shadowboxing’, ‘Sharon Philips - Want 2 Need 2’ , ‘The Knife - We Share Our Mother’s Health’, ’Matth¬ias Schaffhäuser –Coincidance’ ve efsanevi Moby şarksı ‘Go’ bunlardan sadece birkaçı.

Sabırsızlıkla beklenen onüç parçalık Trentemoller albümü ‘The Last Resort’ ise ekim 2006’da yine Poker Flat şirketinden çıkarken sanatçının daha keşfedilemeyi beklenen nice yeteneklere sahip olduğunu gösteriyordu.2007’de ‘Moan EP’ ile eşzamanlı ‘Trentemoller Live In Concert’ projesini Henrik Vibskov (davul) ve Mikael Simpson (gitar/bas) ile birlikte hayata geçiren Trentemoller, birçok festival ve konser performansı ile dinleyicisi ile buluştu. Grubun davulcusu Vibskov ise ayrıca Paris, Londra, New York ve Tokyo dahil olmak üzere birçok moda şovunda yeralan ünlü bir moda tasarımcısıdır.Simpson ise Danimarka’nın önde gelen bestecilerindendir.Sahneye yansıtılan görseller ise Karim Ghahwagi üstleniyor.

Glastonbury, Melt, Pukkelpop, Lowlands, Roskilde festivalleri dışında A.B.D. ve Avustralya’ya uzanan ‘Trentemoller Live In Concert’, Trentemoller’in single çalışmaları ve ‘The Last Resort’ albümünün canlı yorumlarını içerirken birçok otorite tarafından yılın en çarpıcı dans olayı olarak kabul ediliyor.