ÖNCEKİ SAYFA

SETH TROXLER

Seth Troxler’ın DJ’lik kariyeri 2002 yılında, 15 yaşındayken “Melodies and Memories” plak dükkanında tezgahtarlık yaparak başladı. Kazandığı bu deneyimler, Seth Troxler’a dans müziği kültürünü ve tarihini genç yaşta anlamasını ve dolayısıyla da şimdiki müziğine ve mixlerine ilham vermesini sağladı.

Plak dükkanında çalışırken, “Tesh Club” adlı illegal parti serileri düzenleyen Lee Curtiss, Ryan Crosson ve Shaun Reeves ile tanışan Seth, kısa süre sonra Lee’nin bodrumunda düzenlenen underground partilerde yer aldı. Unutulmaz bir yılbaşı partisi düzenledikten sonra büyük bir soyguna uğrayan Shaun, Berlin’de yeni bir hayata başlama kararı aldı ve Seth, Ryan ve Lee ‘de ona eşlik etti. Muhteşem techno dörtlüsünün Visionquest Projesi’de işte tam bu yolculukta hayat buldu.

Seth için Berlin’e taşınmak, hem DJ, hem de prodüktörlük yolunda büyük bir adım oldu. Liseden yeni mezun olmuş ve taşınalı daha bir hafta olmuşken, Seth kendini bir anda Panorama Bar’da Omar S. ‘ye warm-up yaparken buldu. Ardından Berlin’in ünlü gece klubü Club Der Visionare ‘de Resident DJ’liğe başlayan Seth, Fabric (London), Watergate(Berlin), Output (New York), Warung (Brazil), Womb (Tokyo), Tenax (Florence), Robert Johnson (Frankfurt), The Rex (Paris), Fuse (Brussels) ve The Electric Pickle (Miami) gibi dünyanın önde gelen gece klüplerinde düzenli olarak çalmaya devam etti.

Başarılarını taçlandırdığı bazı festivaller ise, The Detroit Electronic Music Festival, Glastonbury, Coachella, Sonar ve Burning Man.

Prodüktörlüğü ile bir çok proje ve albüme imza atan Seth, Matthew Dear, Art Department, Tiefschwarz, Deetron, dOP ve Subb-an gibi isimlerle de çalıştı.

2013 yılında Lee Curtiss, Seth Troxler, Ryan Crosson ve Shaun Reeves’in dahil olduğu Visionquest oluşumunun dünya turnesine çıkması, o yılların en heyecan verici ve en etkileyici techno hareketlerinden biri oldu. Böyle bir hareket, Seth Troxler’a 2009-2012 yılları arasında Resident Advisor’da “Top 100 DJs “ listesinde 3. sırada yer almasını sağladı.

2014 yılında “Seth Troxler Goes Clubbing” konseptiyle Fabric (London), Trouw (Amsterdam), Output (New York) ve Circo Loco’da geceler düzenlemeye başladı. The Martinez Brothers ile kurduğu yeni projesi Tuskegee ile çıkardıkları “Play it Say it” ve “ Soft Touch” kayıtları ile, Afro- Latino Amerikan dans kültürünü ön plana çıkarmak istedi.

2015’te prodüktörlük çalışmalarına ağırlık vererek Seth Troxler’ın, Phil Moffa ile birlikte hazırladıkları yeni parçaları “Rogue Music EP” Hypercolour’dan yayınlandı.

Seth Troxler’ın 2015 hedeflerinden biri de, Tuskegee markasını daha da geliştirerek, etnik melodileri ve dans müzik kültürünü yeni nesle aktarmak. Şimdiden yeni bir turne hazırlıklarına başladılar bile.

2015 yazında ise Jackmaster, Eats Everything, Skream ve Seth Troxler ‘dan oluşan JESuS oluşumu ise, Avrupa’nın bir çok yerinde turneler düzenlemeyi planlıyor. Bu yeni oluşum 2015’in en benzersiz clubbing deneyimi olacak gibi.

Kendini ve hayatı çok ciddiye almayan ve kendi kurallarına göre oynayan Seth Troxler, dans müziği denilince en çok tanınan karakterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

House ve techno tutkusu ve sonsuz müzik bilgisiyle, Electronic Dans Müziği (EDM) ‘nin bir idolü haline gelen Seth Troxler, 17 Temmuz’da Electronica Festival Çeşme 2015 sahnesinde!