ÖNCEKİ SAYFA

WHILK & MISKY

2012`de tanışan Nima ve Charlie, 3 ay içinde birlikte yaşamaya, müzik üretmeye ve ilk prodüksiyonları olan “ Wing Clipper” adlı parçalarını çıkarmaya karar verirler ve serüvenleri başlar.

İkilinin müziği, Nima’nın elektronik soundları ile Charlie’nin gırtlak vokali ve melodik gitar tınılarının bir karışımı. Ortaya ise daha önce hiç duymadığınız bir müzik çıkıyor. Techno, folk, electronica ve blues türlerinin daha önceden keşfedilmemiş bir karışımı..

Nima bu benzersiz sound’u nasıl bulduklarını ise şöyle açıklıyor:

`` Ben ruhsuzluğun ve gerçekten soğuk melodilerin içindeyken, Charlie’nin yazdığı sözler bir o kadar ruhsal ve gerçekten işkence çektirecek duygusallıkta.``

Amatör olarak yayınladıkları “Wing Clipper” adlı parçadan bir ay sonra Soundcloud’a yükledikleri “Darklands” demoları ile bir anda müzik sektörünün ilgisini çeken ikili, bu ilgi karşısında çalışmalarına hız vermeye ve sevdikleri işi profesyonelce yapmaya karar veriyorlar.

İlk EP’leri “The First Sip” ‘in başarısının ardından, 2015 yılında ilk albümlerinin hazırlıklarına başlayan ikili, tüm söz ve müziği kendilerine ait olan 20 parçayı tamamlamış bile!

Yepyeni ve taze parçalarını canlı performansları ile dinleyeceğimiz Whilk and Misky, 18 Temmuz’da Electronica Festival Çeşme 2015 sahnesinde!