ÖNCEKİ SAYFA

MURAT UNCUOGLU

1987’de DJ’liğe başlayan Murat Uncuoğlu, liseyi tamamladıktan sonra, istanbul’a ilk CD ve plakları getiren CD LAND’de çalışmaya başladı. Böylelikle dans müziği ve trendleri yakından takip eden ve geniş bir koleksiyona sahip olan Uncuoğlu, özel partilerde DJ’lik tekliflerini kabul ederek kariyerine başladı. İlk başarısını, yılların en gözde mekanı Bodrum, Hadigari’de Resident DJ olarak elde ettikten sonra, bir çok platformda müzikal vizyonunu başarıyla yansıttı.

London Media Productions’da ses mühendisliği ve prodüksiyon eğitimi aldığı dönemlerde, uluslar arası prodüktörler Marshall Jefferson ve BAM BAM’ın ses mühendisi olarak çalışmaya başlamasıyla, Londra’nın yerel mekanlarında sahneye çıkması da çok geç olmadı.

1994 yılında İstanbul’a dönen Uncuoğlu, ilk olarak İstanbul’un ilk ve efsanevi underground klübü Club 2019’da Resident DJ olarak performans gösterdi. MiracleWorkz’u kurarak, Tarkan, Sertap Erener ve Levent Yüksel gibi Türkiye’nin önde gelen sanatçıları için remixler hazırladı.

Günümüzde de bir çok projede ismini sıkça duyduğumuz Murat Uncuoğlu, uluslar arası müzik sahnesinde de başarılarını sürdüyor.