ÖNCEKİ SAYFA

DAVID MAYER

Sınırları aşmak, David Mayer için bilindik bir deneyim olsa gerek. İlk günden beri Keinemusik ailesinin bir parçası olarak, Rampa, &ME;, Adam Port, Terranova ve Reznik ile sıkı dostluktan doğan müzikal çalışmaları DJ setlerinde ve prodüksiyonlarında da sıkça görülüyor.

Mayer her zaman, hangi müzik türüne ait olduğunu gözetmeksizin, müziğin tüm çeşitlerini dinlemeyi ve deneyimlemeyi tercih ederken, 4’lük ritimlere ve “Funk” türüne karşı olan tutkusunu da çalışmalarındaki yaratıcılığının dışa vurumu olarak karşımıza çıkıyor.

“Fortune”, “World Is Bond”, “Celsius” ve “ Sunhole” gibi önemli parçalarında göreceğimiz üzere, Mayer bir prodüktör olarak, detaycı ve hassas ses tasarımı için kendine özgü geliştirdiği püf noktalarıyla ünlenmiştir. Parçaları hem üretirken, hem de çalarken, tekno ve house türlerini mixleyerek, biraz da derinlik katarak, şovlarına kendine has ve çekici yorumunu katar. Keinemusik kurulmadan önce de, müziğe olan bağlılığını ghost / co-producer ve ses mühendisliği gibi çeşitli müzikal projelerde yer alarak gösteren Mayer, zamanla kendi yolunu çizmiş ve bugün elektronik müzik sahnesinin aranılan ismi haline gelmiştir.

Hem enerjisi, hem de dans ettiren yüksek tempolu müziği ile David Mayer, 17 Temmuz’da canlı performansıyla Electronica Festival Çeşme 2015 sahnesinde!