ÖNCEKİ SAYFA

SIS

SIS aka Burak Sar dizginlenilemeyen bir enerjiye sahip. Küçük yaşta, müzisyen babasının türk grubuyla egzotik enstrümanlar çaldıkları etnik showlarını izleyerek müzikle tanışan SIS, genç yaşta Tekno ve DJ kültürünü keşfederek Almanya’nın bir çok şehrinde çalmaya başladı.

2006 yılında başladığı prodüktörlükle birlikte, kendi müzik tarzını kısa sürede yakalayan SIS, popüler club müziklerinden ilham almak yerine, renkli müzikal geçmişinden, Türk-Alman kültüründen ve derin kişiliğinden beslenerek ürettiği müziği “Groovy House” ve “Wild Techno” olarak tanımlıyor.

2006’da çıkardığı ilk albümü, “Lilly From the Valley “ (Amused Rec.) ile başarılı bir çıkış yapan SIS, 2007 yılının sonuna doğru Cecille Rec. için çıkardığı La Garua parçası ile uluslar arası bir başarı yakaladı. Cecille Rec. için çıkardığı ikinci parçası “Nesrib” ise, dünyaca ünlü DJ’lerin playlistinde yer aldı. Bu başarıların ardından çok geçmeden, 2011 yılında Cocolino adlı ilk plak şirketini kurdu. Groove Magazine tarafından “Yılın Prodüktörü” ödülünü ve “Nesrib” ile de “Yılın Parçası” ödülünü kazanan SIS, günümüzde de Avrupa Underground sahnesinin aranılan ismi olma yolunda ilerliyor.

Dinleyicilerinie renkli bir müzikal deneyim yaşatacak olan SIS, 17 Temmuz’da Electronica Festival 2015 sahnesinde!