Steed Lord:
Kali, Mega ve Demo‘dan oluşan Steed Lord; İzlanda’dan son dönemlerde çıkmış en iyi müzik gurubu. Avrupa ve Amerika’da gerçekleştirdikleri turnede milyonlarca kişiye ulaşan grup, birçok festivalin headliner’ı oldu. Electro ve new rave etkileşimli disco parçalarına ekledikleri bol görselli canlı showlarıyla piyasada kendisine sağlam bir yer edinen Steed Lord; Crookers’la yaptıkları ortak çalışmaların dışında geçen yıl yayınladıkları “123 If You Want Me” parçasıyla global bir başarı yakaladı. Kendilerini bir müzik grubundan çok bir sanat projesi olarak adlandıran Steed Lord; fotoğraf, görsel iletişim ve moda gibi konulara da el atmış durumda. H&M için hazırladıkları tasarımlar 50 ülkede 100’den fazla mağazada satışa sunuldu.

Jupiter:
Electro Funk’ın en yeni temsilcilerinden Jupiter’e merhaba deyin! Paris tabanlı duo; basit ama eğlenceli beatlerin üstüne çaldıkları bol groovelu synthler ve ekledikleri eğlenceli vokaller ile retro hitlere olan tutkularını selamlıyorlar. Metronomy ve Two Door Cinema Club’a yaptıkları remixlerle kendilerinden söz ettiren grup, Paris’in en saygın plak şirketlerinden Kitsune’dan çıkardıkları yeni ep ile kendilerini kanıtladı. Müziklerindeki enerjiyi sahneye de yansıtan grup, EFI 2011‘in en eğlenceli gruplarından biri olmaya aday.

Riva Starr:
Geçen yazın en büyük hit i olarak sayılan "I Was Drunk" parçasının sahibi, festivallerin olmazsa olmaz adamı Stefano Miele (Riva Starr) şu aralar House müziğin en önemli temsilcilerinden biri. Jesse Rose ve Claude VonStroke tarafından aldığı destekle 2 yıl içerisinde dünya çapında ünlenen Riva Starr; sahibi olduğu Snatch! Records ile House müziğe yeni bir soluk getirmiş durumda. Yaptığı parçalar Tiesto, Ricardo Villalobos, Carl Cox ve Sven Vath gibi isimler tarafından desteklenirken, çaldığı her partide dans pistinin tozunu attırıyor.

Popof:
Hem Electro hem de Techno camiasının en önemli isimlerinden biri olan Fransız DJ; Depeche Mode, Chemical Brothers, Moby, Booka Shade, Vitalic, Tiga, Martin Solveig gibi isimlere yaptığı remixlerle kısa bir sürede fenomen haline geldi. Turbo, Cocoon, A.F.U, Cr2, Mistakes gibi labellardan çıkardığı parçalarla ortalığı kasıp kavurmaya devam eden Popof’un fanları arasında Tiga, Tim Green, Umek ve Richie Hawtin gibi isimler bulunuyor.

Funkagenda:
Mark Knight ile beraber yaptığı Man With The Red Face ile “Best Ibiza Track 2008”, “Beatport Best Tech House Track 2008” ve “Dj Mag Best Break Trough Artist 2009” ödüllerini kazanan Toolroom’un en önemli isimlerinden Funkagenda; İstanbul’u sallamak için EFI 2011 ‘daki yerini alıyor. 2009 yılında yayınladığı ilk solo albümüyle önü kesilemeyen bir yükselişe geçen Funkagenda; house ve techno’ya getirdiği yeni solukla çıkardığı bütün parçaların birer hit olmasını sağlıyor.

Stefano Noferini:
İtalya’nın elektronik müzik camiasına kazandırdığı en önemli isimlerden bir tanesi Stefano Noferini. Tribal Gathering, Energy, May Day, Love Parade gibi festivallerde boy göstermesinin yanı sıra; Pacha, Amnesia, Privilege El Divino and Space in Ibiza gibi klüplerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Stefano Noferini; Techno ve House müziğin en güncel örneklerini sunuyor.

Koen Groeneveld:
Techno/Tech House camiasının popüler isimlerinden, “Beatport Best Techno Track 2008” ödülünün sahibi Koen Groeneveld, yayınladığı parçalarla listeleri alt-üst etmeye devam ediyor. Ülkemizde de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan DJ, dinamik ve güçlü setiyle ülkemizi bir daha ziyaret ediyor.

Paul Thomas:
Godskitchnen & Global Gathering residenti, Size Records prodüktörü, Toolroom artisti… İngiltere çıkışlı Paul Thomas için ne söylesek az. House müziğin global temsilcilerinden biri olan; Tomorrow, Brass, Sunrise gibi hitlere imza atan ve Basement Jaxx, Chicane, Underworld, Josh Wink, D Ramirez & Mark Knight’a remix yapan Paul Thomas, EFI 2011‘de House müziğin sınırlarını zorlayan bir performansa imza atıcak.

Mark Storie:
Toolroom Records’un resident'larınden biri olan ve Mark Knight’ın yanından ayırmadığı Mark Storie; CD case’indeki House – Tech House ve Techno’nun en seçkin ve daha yayınlanmamış parçalarını bizlerle paylaşıcak.

Richard Dinsdale:
Kendini dinlemeye gelenlere “House müzik deneyimi” yaşatma mottosuyla hareket eden, ismi İngiltere’nin en büyük ve önemli dj/prodüktörleri arasında anılan Richard Dinsdale; Hotfingers, 303 Lovers, Flamingo ve Ministry of Sound gibi plak şirketlerinden hit çıkartmak dışında, Toolroom Records’un elindeki en önemli kozlardan biri olmaya devam ediyor. Dolu dolu perküsyonlar, bol groove’lu melodiler ve tek düzelikten uzak beat’leriyle Richard Dinsdale; EFI 2011 ile mottosunu İstanbul’a taşıyor.

Andrea Roma:
10 yaşında aldığı piano dersleriyle müzik serüvenine başlayan Andrea Roma; kariyerine 2005 yılından bu yana DJ’lik ve prodüktörlük yaparak devam ediyor. İtalya’nın en önemli Techno temsilcilerinden biri olarak sayılan Andrea Roma; A&R‘ı olduğu Mystika Records ile Techno camiasına büyük katkılar yapmaya devam ediyor. Yaptığı prodüksiyonlar Mark Knight, Audiojack, Noir gibi isimler tarafından desteklenen genç prodüktör; setlerindeki yenilikçi soundu ve yüksek enerjiyi bu sefer İstanbul’a taşıyor.

Style Of Eye:
2006‘da başlayan Electro House akımıyla ismini duyuran; yıllar geçtikte aynı kulvardaki sanatçılardan farkını ortaya koyan ve kendi yolunda ilerleyen Stockholm’lu Linus Eklow; house, rlectro ve techno’yu kendine has bir tarzda harmanlayıp çıkardığı parçalarla underground camiadan kopup clubların en fazla aranan isimlerinden biri haline geldi. Destekçileri arasında Erol Alkan, Brodinski ve 2manydjs bulunan Style Of Eye, sınırları zorlayan bol baslı DJ setiyle EFI 2011‘deki yerini alıyor.