main page festival info artists media & downloads festival history & gallery contact & travel press page ticket info stages & line-up
       

 

CROOKERS (İtalya)
http://www.crookers.net/
http://www.facebook.com/crookers 

2003’ten bu yana house, electro, rap türlerini barındıran eşsiz stilleri ile müzik tarzları arasındaki bariyerleri kaldıran ve Fidget House’un yaratıcıları olarak gösterilen Crookers, önce dans müziğinin 2manydjs, Erol Alkan, Tiga gibi ağır toplarını kendine hayran etti ve ardından Kid Cudi’nin Day 'n Nite parçasını baştan yaratıp ortaya koydukları efsanevi çalışma ile listelerde Lady Gaga’nın bile üzerine çıkarak tüm dünyayı ele geçirdi.

Benzersiz Crookers stilinde Armand Van Helden, Chemical Brothers, Black Eyed Peas, Beyonce, AC/DC, U2 gibi dünyaca ünlü isimlere yaptıkları remix’lerle festivallerin listebaşı isimleri arasına girerken farkında olmadan dans müziğinde yeni bir çığır açıp bugünün ve geleceğin pop müziğini yaratıyorlardı.

2010 yılında cıkartıkları 'Tons of friends’ albümünde, Crookers rüzgarını kaçırmayı göze alamayan Kelis, Will I Am ve Roisin Murphy  gibi isimler İtalyan ikiliye eşlik etti.

Geçtğimiz yıl yayınladıkları ikinci albümleri ‘Dr. Gonzo’ ile artık fırtına haline gelen Crookers rüzgarı electro’dan dubstep’e, techno’dan breakbeat’e uzanan DJ performanslarında dans müziğinin sınırlarını sonuna kadar zorluyor.

Geleceğin müziğinin günümüzdeki en büyük temsilcisi Crookers, Türkiye’deki ilk performansı için Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL 2012 ana sahnesinde...

 
Festival biletleri tüm Biletix perakende satış noktaları, Garanti Paramatikler ve biletix.com internet sitesinde satışa sunulmuştur.


 
 

 

main page festival info artists media & downloads festival history & gallery contact & travel press page ticket info stages & line-up