main page festival info artists media & downloads festival history & gallery contact & travel press page ticket info stages & line-up
       

 

KASPER BJØRKE (Danimarka)
http://www.kasperbjorke.com/
http://www.facebook.com/kasperbjorke

Kendi adıyla yayınladığı üçüncü albüm olan ‘Fool’u Nisan ayında müzikseverlere sunarak 2012 yılının en iyi Indie-Dance/Disco albümünü şimdiden ilan eden Danimarka’nın dahi çocuğu KASPER BJØRKE, karakteristik Kopenhag işi soğuk müziğe kattığı ruh ve sıcaklıkla kendine özgü bir tarz yaratıp iklim farketmeksizin dünyanın her yanında liste başarıları ve hayranlar kazandı.

Dans müziğinin gelebileceği en sofistike hali temsil eden duruşuyla Londra’daki Fabric, Paris’teki Social Club, New York’taki Le Bain ve Cielo gibi çizgi üstü kulüplerin yanı sıra Montreux Jazz Festival, Iceland Airwaves, Roskilde ve Distortion gibi, bir dans müziği sanatçısı için oldukça sıradışı sayılacak, festivallerde de performans gösteriyor.

Deep house, disco, no-wave ve post-punk tarzları arasında benzersiz bir başarıyla yol alan DJ setleri, Kasper’in stüdyodaki müthiş yeteneğini ve sıradışılığını sahnede de sürdürdüğünü kanıtlar nitelikte.

WhoMadeWho’dan tanıdığımız Tomas Barfod ile beraber yaptıkları çalışmalarla sayısız ödüle layık görülen Bjørke, yeni albümü Fool ile bu sene çok daha fazlasıyla onurlandırılmaya aday.  Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL 2012’deki WhoMadeWho ve Kasper Bjørke karşılaşmasından dolayı sürprizlere hazırlıklı olmakta fayda var...

 
Festival biletleri tüm Biletix perakende satış noktaları, Garanti Paramatikler ve biletix.com internet sitesinde satışa sunulmuştur.