main page festival info artists media & downloads festival history & gallery contact & travel press page ticket info stages & line-up
       

 

WHO MADE WHO (Danimarka)
http://www.whomadewho.dk/
http://tomasbarfod.com/
http://www.facebook.com/whomadewho

Indie/Electronica tarzına kattıkları post-punk yaklaşımla dans müziğinde son yılların en önemli grupları arasına giren WHO MADE WHO, olağanüstü sesiyle vokalde harikalar yaratan bas gitar ustası Tomas Hossding, besteci ve gitarist Jeppe Kjellberg ve ‘Tomboy’ adıyla da tanınan, Kasper Bjørke ile yaptıkları parçalarla çok sayıda ödül almış olan, prodüksiyon dehası Tomas Barford’un 2003 yılında bir araya gelmesiyle kuruldu.

Kompakt, Gomma, Turbo ve Life&Death plak şirketlerinden yayınladıkları Keep Me In My Plane, Every Minute Alone, The Plot, Out the Door, Space to Rent gibi hit parçalar, 2 albüm ve çok sayıda remix’ten sonra 4. albümleri ‘Brighter’ ile 2012 yılının indie-dance sahnesindeki Kopenhag hakimiyetini tescillediler.

2010 yılında South by Southwest festivalinde en iyi canlı performans ödülüne aday olmalarının ve tüm otoritelere göre bu ödülü hakeden grup olmalarının ardından çok yol alan WhoMadeWho, gittikçe tuhaflaşan, ciddiyet ve gayri ciddilik arasındaki karanlık suların neresinde olduğu kendileri tarafından bile pek bilinmeyen ama her açıdan daha olağanüstü ve etkileyici bir grup haline geldi.

Görkemli bir rock grubunun sahnede dans müziği çalmasını hayal edin... işte bu hayalin en kışkırtıcı şekilde gerçekleştiği, uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız muhteşem canlı performansıyla WhoMadeWho, Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL 2012 ana sahnesinde!

 

 
Festival biletleri tüm Biletix perakende satış noktaları, Garanti Paramatikler ve biletix.com internet sitesinde satışa sunulmuştur.