main page festival info artists media & downloads festival history & gallery contact & travel press page ticket info stages & line-up
       

 

THE DISCOTEXAS BAND feat. Moullinex & Xinobi
(Portekiz)

http://www.discotexas.com/
http://www.facebook.com/thediscotexasband

Plak şirketi, kollektif, parti organizatorleri, müzik grubu; bunlar Discotexas’ı tanımlamak için kullanılabilecek kelimelerden birkaçı.

Yaptığı parçalar ve remix’lerle Indie Dance/Nu Disco sahnesinin en önemli temsilcileri arasında gösterilen, sahibi olduğu Gomma isimli plak şirketiyle yıllardır dans müziğinin trendlerini belirleyen Moullinex ve bu türün en önemli figürlerinden Xinobi tarafından kurulan Discotexas oluşumu; Luis Calçada ve Da Chick’in katılımıyla 4 kişilik THE DISCOTEXAS BAND haline geldi.

Günümüzün en çok talep gören yeni dönem Disco müziğini CD çalar ve pikaptan kurtarıp canlı grup formatına sokan The Discotexas Band, kendi prodüksiyonlarının yanında The Peaches, Mirror People, Kamp! ve Justin Faust gibi isimleri coverlayarak benzersiz bir eğlence sunuyor.

Tarzın en önemli isimleri tarafından kurulan The Discotexas Band, disco ve house tarzlarına getirdikleri eşsiz yorumlarını enstrüman kabiliyetleri ile birleştirerek adeta bir “Allstars” karması halinde Burn Electronica Festival Istanbul 2012 ana sahnesinde ’deki yerlerini alıyorlar.

 
Festival biletleri tüm Biletix perakende satış noktaları, Garanti Paramatikler ve biletix.com internet sitesinde satışa sunulmuştur.