main page festival info artists media & downloads festival history & gallery contact & travel press page ticket info stages & line-up
       

 

YOLANDA BE COOL (Avustralya)
http://yolandabecool.com
http://www.facebook.com/YolandaBeCool2

5 milyon'dan fazla satan, 12 ülkede 1 numaraya tırmanan ve radyolardan televizyon kanallarına hayatımızın her safhasını ele geçiren single'ları 'We No Speak Americano'dan sonra yeni hit’leri ‘Le Bump’la bir istila daha gerçekleştirmekte olan YOLANDA BE COOL’un ünlenmesini sağlayan bu popüler parçaları unutun! Avustralyalı ikilinin Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL 2012’nin en eğlenceli house müziğini, beklenmedik derecede underground bir tarzda çalacakları DJ setleriyle herkesi dans ettireceği gerçeğine kendinizi alıştırmanızı tavsiye ederiz.

Johnson Peterson ve Slyvester Martinez ikilisinden oluşan Yolanda Be Cool, yüksek prodüksiyon kabiliyetleri ve engin müzik bilgileriyle, parçalarını Avustralya'nın bağımsız plak şirketi 'Sweat It Out'tan çıkartarak, uluslararası bir hit'in, arkasında büyük bir plak şirketinin gücü olmadan nasıl yapılabileceğini herkese gösterdiler.

10 seneyi aşan DJ'lik tecrübelerini ve hip hop'tan tekno'ya uzanan ilham yelpazelerini prodüksiyonlarına başarıyla yansıtan ikili, parçalarında sıklıkla yer verdikleri 1950’lere kadar geniş bir yelpazeye yayılan sampling çalışmalarıyla günümüzün en geniş ve heybetli sahnelerinde dinleyicileri kendilerinden geçiriyor.

Son zamanların en heyecan verici house müzik prodüksiyonlarını ortaya koyan Yolanda Be Cool; bu yaz dans müziği dünyasını sallayacak çıkış albümlerini bitirip takipçilerine sunmak için sabırsızlıkla çalışırken bu albümden parçaları da ilk kez Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL 2012 sahnesnde dinleyeceğimiz müjdesini veriyorlar.

 
Festival biletleri tüm Biletix perakende satış noktaları, Garanti Paramatikler ve biletix.com internet sitesinde satışa sunulmuştur.