main page festival info artists media & downloads festival history & gallery contact & travel press page ticket info stages & line-up
       

 

JOHNWAYNES feat. STEE DOWNES live
(Portekiz / İrlanda)

http://www.johnwaynes.pt/
http://soundcloud.com/steedownes

Portekiz’li DJ Jepe ve António Bastos, bilinen adlarıyla Johnwaynes; 6 senedir Minimal Acid-House’tan, Disco-Funk’a uzanan geniş müzik yelpazeleriyle seçkin partilerde boy gösterirken, yaptıkları parçalar Compost ve Cecille gibi piyasanın itibarlı plak şirketlerinden çıktı. İkilinin gerek parçalarında gerekse remix’lerindeki kendilerine has elegant tarzları, ünlerini Portekiz sınırları dışına taşıdı. Stee Downes ise Sonar Kollektiv’in en önemli sanatçılarından biri olarak hem kendi kişisel DJ’lik, söz yazarlığı ve producer’lık kariyerini sürdürüyor hem de diğer sanatçıların listebaşı parçalarında etkileyici vokaliyle yer alıyor. Geçtiğimiz yılın  en çok çalınan parçalarından olan ve Gilles Peterson tarafından yılın dans müziği parçası adayı olarak gösterilen Lovebirds imzalı ‘Want You In My Soul’ ile adını ve sesini tüm dünyaya duyurmayı başarmasının ardından Johnwaynes ikilisiyle beraber hazırladıkları ‘You Belong To Me’ parçası Cecille Records’tan yayınarak büyük bir başarı kazandı.

Birbirinden yetenekli 3 müzisyenin müziğe olan tutku ve arzularını büyük bir enerjiyle yansıttıkları canlı performansları Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL 2012 katılımcıları için beklentilerinin çok üzerinde bir deneyim olacak.

 
Festival biletleri tüm Biletix perakende satış noktaları, Garanti Paramatikler ve biletix.com internet sitesinde satışa sunulmuştur.