main page festival info artists media & downloads festival history & gallery contact & travel press page ticket info stages & line-up
       
 

Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL 2012
23.06.2012 Cumartesi
Parkorman

Kapı açılışı 14:00
3 sahnede dans müziğinin dünyaca ünlü yıldızları ile yılın en büyük partisi!


CROOKERS . MARKUS SCHULZ . HERCULES & LOVE AFFAIR live . WHO MADE WHO live . W&W . KAISERDISCO . YOLANDA BE COOL . JOHNWAYNES feat. STEE DOWNES live . THE REVENGE . KASPER BJØRKE . THE DISCOTEXAS BAND live feat. MOULLINEX & XINOBI . AHMET SENDİL . Beegee . Murat Uncuoğlu . U.F.U.K . Low Earth . Alican Yüksel . Ferhat Albayrak . Tan Atalar . İlker Aksungar . Erhan Kesen . Gökçe Özer . Ömür Sarı . Orkun Bozdemir . Altan Balgır . Queto . Hasan Mogol . Doğuş Cihan . Sinan Çatak . Koray T . Aziz Kılıç . Gadi Mitrani . Murat Tokuz . Lisa Kay & Cenk Unis


FG 93.7 tarafından düzenlenen, Türkiye'nin ilk ve tek dans müziği festivali, Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL geleceğin müziğini bugüne taşıyor!

2004 yılından bu yana Türkiye’de elektronik müziğin tanınması ve sevilmesinde en büyük rolü oynayan etkinlik olan Electronica Festival Istanbul, her sene olduğu gibi sadece tanınmış sanatçıları hayranlarıyla buluşturmakla kalmayarak geleceğin yıldızlarını da müzikseverlerle buluşturma misyonunu 2012 yılında daha etkili bir şekilde sürdürüyor.

Ocak ayında başlayan ve biletleri tükenerek 2012 yılının en iyi parti serisi olan Electronica Days ile yeni bir kimlik kazanan ELECTRONICA markası tüm dünyada yükselen trendlerin en iyi temsilcisi haline geldi. Yeni nesil ELECTRONICA kitlesinin ilk büyük buluşması Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL’da gerçekleşecek.

Sıradışı festival kurgusu dahilinde 3 sahneden oluşan festival, indie/disco tarzlarının en başarılı temsilcisi olan canlı performansların ağırlıklı olduğu ELECTRONICA STAGE, yüksek tempolu house, tech-house, progressive ve trance tarzlarında DJ performanslarıyla aralıksız dans vaadeden DANCE ARENA ve Beyoğlu’ndaki kulüplerin eğlenceli ruhunu sofistike isimlerle yansıtacağı INDIGO STAGE ile 23 Haziran günü öğlen saatlerinden başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek eksiksiz bir festival deneyimini katılımcılara sunuyor. Indigo Stage’in hemen önünde ise şehrin yeni trendi olan shot kültürünü başlatan Tektekçi Shot Bar, bu kültürün en iyi temsilcisi olmasını sağlayan eşsiz tariflerini katılımcılara sunmak için yer alıyor.

Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL, Burn ana sponsorluğu, Tuborg Gold’un değerli desteği, Nissan, Puma, Bridgestone, Mentos, Vivident, Time-Out Istanbul, Ajans Press, Point Hotel’in katkıları ve FG 93.7 farkıyla 23 Haziran tarihinde Parkorman’da.

Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL, Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında Hollanda Kraliyeti Başkonsolosluğu tarafından desteklenmektedir.


Burn ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL 2012 katılımcılarının dikkatine:

- Etkinlik her türlü hava koşulunda gerçekleşecektir.
- Festival alanında özel araçlar için otopark hizmeti verilmeyecektir. Araçlarınızı Acıbadem Hastanesi otoparkı, Acıbadem Hastanesi arkasındaki İspark otoparkı ya da TİM Maslak Show Center otoparkına ücretli olarak parkedebilirsiniz.
- Festival alanına ulaşımda Metro'yu tercih edebilirsiniz. Parkorman, Darüşşafaka istasyonundan 100 metrelik yürüyüş mesafesindedir.
- Kapı açılış saati 14:00'dir.
- Production Department, uygun görmediği kişileri bilet fiyatını iade ederek mekana almama hakkına sahiptir.
- Etkinlik alanında geniş yelpazede yiyecek ve içecek satışı mevcut olacaktır. Dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek kesinlikle yasaktır.
- Etkinlik alanından çıkış yapan katılımcılar tekrar içeri girmek için yeniden bilet almak zorundadır. "Giriş/çıkış"a izin verilmeyecektir. Bu nedenle katılımcılardan gündüz ve gece hava koşullarına karşı önlem alarak festivale katılmalarını tavsiye ederiz.
- Kapıda öğrenci bileti satışı olmayacaktır.
- Tüm katılımcıların kimliklerini yanlarında bulundurması gerekmektedir.
- Öğrenci bileti satın alan katılımcıların kapıda bilet kontrolü sırasında öğrenci kimliklerini ibraz etmeleri zorunludur. Aksi halde katılımcılardan tam bilet ile arasındaki ücret farkı tahsil edilecektir. Bu konuda istisna yapılmayacağını önemle belirtiriz.
- Burn Electronica Festival Istanbul 2012 biletleri etkinlik günü kapıda 75 TL olacaktır.
- Bilet sahibi herkes, seyircinin bir parçası olarak görüntü ve ses kaydının alınmasına müsaade etmiş sayılır.
- Etkinlik mekanına profesyonel kamera, fotoğraf makinesi, ses kayıt cihazı v.b. sokmak yasaktır.
- Etkinlik alanına kesici, yanıcı, parlayıcı, patlayıcı ile lazer v.b. şeyler sokmak yasaktır.
- Etkinlik alanına cam şişe sokmak yasaktır. Bulunması halinde toplanacaktır.
- Etkinlik alanına (evcil) hayvan alınmayacaktır.
- 18 yaş altı katılımcılar, beraberlerinde ebeveynleri olmak kaydı ile etkinliğe giriş yapabilirler. Anne ya da baba dışında diğer aile üyeleri ile giriş hakkı olmayacaktır. Kendilerinden etkinlik boyunca, verilecek bilekliği takmaları istenecektir. 24:00 itibariyle etkinliğe 18 yaş altı katılımcılar alınmayacaktır.
- Her türlü risk bilet sahibinindir. Organizatör ve etkinlik alanı herhangi bir kayıp veya hasar için sorumlu tutulamaz.
- Aşırı ve yüksek sesli müziğe maruz kalmak, duyma bozukluğuna sebep olabilir.
- Etkinlik sırasında Strob (flaş) ışıklar kullanılabilir. Strob ışık, epilepsi öyküsü olan bazı kişilerde epileptik nöbetlere yol açabilir.
- Biletler devredilemez. İade edilemez.
- Etkinlik alanında oturma düzeni yoktur.
- Kaybolan biletlerde Biletix ve organizatörün sorumluluğu bulunmamaktadır. Kayıp bilet için yenisi basılmayacaktır.
- Production Department, bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Production Department, öngörülmeyen ve kaçınılmaz nedenlerden ötürü programda her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
- Güvenlik personeli, etkinlik alanına giren herkesi güvenlik aramasına tabii tutacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Festival biletleri tüm Biletix perakende satış noktaları, Garanti Paramatikler ve biletix.com internet sitesinde satışa sunulmuştur.


 


 

Festival kapıları öğlen açılıyor ve eğlence erken başlıyor! Parkorman'ın muhteşem atmosferinde dünyaca ünlü gruplar ve DJ'lerle mükemmel bir gün geçirerek festivali eksiksiz yaşayın, hiç bir anı kaçırmayın.

 

 Festival alanına ulaşımda Metro'yu tercih edin.
Parkorman, Darüşşafaka istasyonundan 100 metrelik yürüyüş mesafesinde.
Metro seferleri ile ilgili bilgi için tıklayın
 

Festival alanında özel araçlar için otopark hizmeti verilmeyecektir. Araçlarınızı Acıbadem Hastanesi otoparkı, Acıbadem Hastanesi arkasındaki İspark otoparkı ya da TİM Maslak Show Center otoparkına ücretli olarak parkedebilirsiniz.